Жена усмртена од машина за чистење на снег во Црна Гора

Машина за чистење снег усмрти 33-годишна жена во Жабљак.

Несреќата се случила во центарот на градот.

Според „Вијести“ од Подгорица, со машината за чистење снег управувал Н.П.

Истрагата е во тек.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното