AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

113 лица вчера биле казнети бидејќи не носеле маска

Во текот на изминатото деноноќие (27.08/28.08.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 113 прекршоци.