2022 Е ГОДИНА НА ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ: Магичната серија 2-2-2 им носи успех и луда среќа на овие знаци!

2022 година ќе биде година на големи промени. Специфичен е од повеќе причини, особено поради тоа што го красат три пара. Оваа серија има посебно значење и моќ, велат нумеролозите.

Бројот 2 значи двојност, рамнотежа и приспособливост, вера и доверба, соработка и дипломатија. Бројот исто така претставува љубов, семејство и партнерство.

Во овој случај, имаме три двојки (222) и тоа има многу моќно значење и позитивно ќе влијае на нашите животи.

Ќе почувствуваме наплив на позитивна енергија. Ќе бидеме посветени и мотивирани за работа. Во текот на оваа година ќе има повеќе компромиси и доверба, а сето тоа ќе резултира со добар и хармоничен живот.

Бројот 2022 ве поттикнува да откриете што е важно во вашиот живот и целосно да му се посветите. Избегнувајте негативно размислување и песимизам бидејќи на тој начин нема да стигнете таму каде што сакате, напротив. Бројот 2022 вели дека треба да внимавате на внатрешните чувства и да верувате дека тоа ќе ве доведе до вистинска одлука во вистинско време.

Бројот 0 е симбол на нов почеток, кој во комбинација со серија од три двојки има магична моќ.

За да ги постигнете посакуваните резултати во текот на 2022 година, не трошете енергија на неважни работи. Фокусирајте се на она што ви е најважно и само така ќе успеете.

Ѕвездите ќе бидат во корист на сите, но само ако се потрудиме и вложиме енергија, резултатите ќе дојдат.

2022 година ќе биде особено успешна за Бикот, Лавот и Девицата.

Поврзани вести

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а кои не развиле симптоми на болест односно се асимптоматски случаи на КОВИД-19 им се одредува домашна...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари. Оваа одлука е донесена врз основа на...

Почина Ратка Бакалиноска – првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во НОБ

По кусо боледување, вчера на 95-годишна возраст почина Ратка Бакалиноска, првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во Народноослободителната борба (НОБ), и одликувана со повеќе ордени и признанија на...

Ова е најнездравиот начин за подготовка на јајца

Не е ни чудо ако на спомнувањето на појадокот прво помислите на јајца. Меѓу другото, јајцата се популарен избор за појадок затоа што се фантастичен извор на многу основни хранливи материи.

Најважното

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари.

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119...

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности,...