Свет
18,422,927
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21

„Ако сега Бугарија ја спречи РСМ кон ЕУ – нема да може да се користат европските фондови“

Бугарскиот аналитичар Крастев и министерот за надворешни работи Бујар Османи се гости вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21. Се дебатира за евроинтеграциите на Северна Македонија и на барањата на Бугарија.

Николај Крастев рече дека апсурдноста е тоа што ако Бугарија ја блокира Северна Македонија кон ЕУ, нема да може да се искористат парите од европските фондови.

loading...

„Ако сега Бугарија ја спречи Северна Македонија, тогаш нема да може да се користи европските фондови. И тоа е проблем за вашата земја“, рече Крастев.

Целата изјава погледнете ја низ следното видео:

.

Извор: ТВ21

НАШ ПРЕДЛОГ

Борбата со коронавирусот ја изгубиле 41 лице – најмладиот 31 година

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19. Оваа борба ја изгубиле...

144 сакционирани возачи во Општина Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.11) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на Општина Центар изречени...

Рикер му пиша на Заев: Решение за билатералните прашања да се бара надвор од интеграцијата на РСМ во ЕУ

Помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања во американскиот Стејт Департмент Филип Рикер, во писмо до премиерот Заев истакнува дека Соединетите...
Skopje
few clouds
8 ° C
8 °
8 °
52 %
0.5kmh
20 %
Sun
8 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °