Поврзи се

Македонија

„Ако земјотрес се случеше во Македонија како Албанија не знам што ќе правевме – кубуриме со кадар“, вели Черних

Published

on

Раководителката на Опсерваторијата, сеизмолог д-р Драгана Черних-Анастасовска вели дека доколку во Македонија се случи земјотрес како во Албанија не знае како и што ќе прават.

Таа додава дека од некогашните 18 лица вработени во опсерваторијата, сега имаат само три сеизмолози.

-Текстот продолжува по рекламата-

Екипата на ТВ21 од рано утрово е на терен.

ВИДЕО: Се вклучи алармот! Земјотрес за време на програма во живо од сеизмолошката опсерваторија Скопје

Извор: ТВ21

Реклама
4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

4NEWS.mk

Скопјанец прободен со нож и оставен на улица

4NEWS.mk

Застрелан познат црногорски бизнисмен во Белград: Тргувал со оружје и имал силни политички врски

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com