Поврзи се

Македонија

„Автопатот Кичево-Охрид готов до 2021 година – ќе инвестираме и во здравство“, рече Шеќеринска

Published

on

„Да продолжиме да инвестираме во инфраструктурата, очекуваме еден од главните правци Кичево – Охрид да биде готов на крајот на 2021 година, но предвидуваме и дополнителни автопати и експресни патишта, и трето многу ни е важно и во овој регион да инвестираме сериозно во јавното здравство кое сега со ковид кризата ни покажа колку е важно“, истакна носителката во ИЕ 5 од коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ на ТВ21.

-Текстот продолжува по рекламата-

Таа додаде дека сериозни проекти почнале во неколку општини и тие инвестиции веќе се гледаат.

„Регионот во 5-ка е капацитет за државата и во поглед на развој на туризамот, меѓутоа доколку сакаме да развиваме нов модерен тип на туризам ни требаат и овие инвестиции во инфраструктурата и поддршка на домашните компании, но да водиме сметка и за екологијата и за заштита на животната средина“, порача Шекеринска.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија