AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Битолчанец и Тетовец паднаа во рацете на полицијата поради дрога

На 28.08.2021 во 12.50 часот во Битола од полициски службеници од СВР Битола е лишен од слобода Д.М.(25) од Битола бидејќи кај него била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот против пријавениот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 28.08.2021 во 15.30 часот во с.Лешок, тетовско од полициски службеници од СВР Тетово е лишен од слобода Д.Ф.(30) од Тетово бидејќи кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против пријавениот ќе биде поднесен соодветен поднесок.