БОЖИЌНИ ЕЛКИ ВО ОВАА БОЈА СЕ ПОПОПУЛАРИ: Изгледаат најелегантно и најлуксузно! (ФОТО)

Веројатно мислите дека црната елка не е баш поврзана со празнични веселби и забава, но оваа тренди елка може да биде подеднакво убава како и традиционалната зелена! Или бела, кое исто така е популарна со години.

Популарноста на црните новогодишни елки во последно време е се поголема, а украсите на нив секоја година се сè посвечени и поиновативни.

https://www.pinterest.com/pin/449867450287839811/

Прекрасен начин на кој црната елка може да дојде до израз е да ја украсите со бели светилки, мониста и други украси за ултра елегантен ефект. Црната боја тогаш нема да биде толку изразена, а елката ќе изгледа многу елегантно.

https://www.pinterest.com/pin/70437485630634/

Друга опција е да го украсите со металик украси кои прекрасно ќе се истакнат на темна, црна позадина. И златото и среброто имаат ефект на декаденција и потсетуваат на традиционалниот празничен декор.

Секако, секогаш можете да ги искористите украсите кои обично ги ставаме на елката.

Ако идејата е да останете во целосно темен тон, избор се и потемните украси во сива, црна и сребрена боја.

Дали сакате црни новогодишни елки?

Поврзани вести

Поради необичната игра што ја смислија, куче и мачка се хит на Интернет

Мачето Лео и кучето Кампер се неразделни пријатели. Дуото постигна голема слава и на социјалните мрежи, а причината за тоа е интересна игра, во која уживаат и двајцата. Имено,...

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а кои не развиле симптоми на болест односно се асимптоматски случаи на КОВИД-19 им се одредува домашна...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари. Оваа одлука е донесена врз основа на...

Почина Ратка Бакалиноска – првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во НОБ

По кусо боледување, вчера на 95-годишна возраст почина Ратка Бакалиноска, првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во Народноослободителната борба (НОБ), и одликувана со повеќе ордени и признанија на...

Најважното

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари.

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119...

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности,...