Свет
21,855,260
Вкупно активни случаи
Updated on 05/03/2021 19:43 19:43
Македонија
8,659
Вкупно активни случаи
Updated on 05/03/2021 19:43 19:43
Македонија
3,176
Вкупно починати
Updated on 05/03/2021 19:43 19:43
Македонија
94,275
Вкупно оздравени
Updated on 05/03/2021 19:43 19:43

Британската кралица ќе прими вакцина против коронавирусот

Британската кралица Елизабета Втора би требало да ја прими вакцината против Ковид-19 во следните недели, а потоа да открие дека го сторила тоа со цел да охрабри што е можно повеќе Британци да го направат истото.

Сигурни извори блиски до кралското семејство тврдат дека кралицата Елизабета Втора (94) и нејзиниот сопруг принцот Филип (99), без посебен третман, ќе бидат меѓу другите Британци во првиот бран на вакцинација планиран за граѓани на возраст над 80 години, објави „Дејли меил“.

Кралската двојка се очекува да прифати да се вакцинира по препорака на нивните лекари, но тоа ќе го сторат и јавно за да ги охрабрат Британците да се вакцинираат и да ги игнорираат теориите на заговор за штетноста на вакцинацијата против Ковид-19.

НАШ ПРЕДЛОГ

Пукање во Скопје, убиени две млади момчиња

На 05.03.2021 во 02.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Македонско - Косовска бригада“ се слушнало пукање.

Имунизацијата на населението ќе почне месецов

До крајот на годината, производителот „Фајзер“ во земјава ќе испорача 800.280 дози вакцини против Ковид- 19. Според надлежните, првите...

Ново урнебесно видео со премиерот Заев: Многу сте убави денеска новинарите, посебно новинарките, петок е денеска не заборавајте!

Петок, па малку и премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција беше опуштен. На новинарите им упати комплименти дека...
Skopje
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
35 %
2.6kmh
0 %
Fri
12 °
Sat
9 °
Sun
10 °
Mon
13 °
Tue
8 °