Поврзи се

Македонија

Десетици повредени, најмалку пет жртви од превртениот автобус на автопатот Скопје – Тетово

Published

on

Автобус полн со патници се преврте на автопатот Скопје – Тетово денеска околу 16 часот.

Како што дознава ТВ21 од репортерот кој е на терен, до сега има најмалку пет жртви од превртениот автобус, додека десетици се повредени и се носат во Клиничкиот центар во Скопје.

-Текстот продолжува по рекламата-

Автобусот се обраќал на релација Скопје – Гостивар, и се преврте во близината на селото Ласкарци.

Семејствата на патниците пристигнуваат на лице место. Најголем дел од повредените се носат во болницата 8-ми септември, а оние кои се потешко се носат во Ургентен. Околу клинилкиот центар има посебен режим на сообраќај поради побрз транспорт на повредените. Повикано е засилување со лекарски екипи по болниците.

 

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО ОД ШТИП: Момчиња тепаат девојка, МВР најави најстроги санкции

4NEWS.mk

Почина најстариот брат на Борис Трајковски- Мојсеј Трајковски

4NEWS.mk

Австралиски научници открија: Лек против вошки го убива вирусот Ковид-19

4NEWS.mk

Во Австрија за првпат повеќе оздравени од новозаразени

4NEWS.mk

Бил Гејтс предлага три чекори за справување со новиот коронавирус

Македонија

Спасовски: 250 илјади вработени можат да добијат минимална плата од 14.500 денари за април и мај

4NEWS.mk

Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Македонија

Што доколку добивте отказ или договор за спогодба на работа? Одговара Ангеловска во „Click Plus“

4NEWS.mk

Пациентот од Кратово кој синоќа почина во Ковид центарот во ГОБ 8-ми септември не бил позитивен на корона вирусот

4NEWS.mk

Северна Кореја тврди дека нема ниту еден случај на Ковид-19

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com