AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Џејн Фонда се најде на насловната страница на „Вог“

Филмската ѕвезда Џејн Фонда се најде на октомврискиот број на познатото списание „Вог“ за Полска.

Насловот гласи „Храброст“, а поминале дури 62 години откако таа за прв пат ја красеше насловната страница на култното модно списание – во јули 1959 година.

За овие фотографии, таа избра елегантна, целосно црна комбинација – блуза и панталони надополнети со шешир, и кожен ремен.

Таа вели дека е возбудена што ја споделува фотографијата со своите следбеници на Инстаграм, припишувајќи заслуги за нејзиниот изглед на стилистката Мери Игнасио, фризерот Џонатан Ханусек и шминкерот Дејвид де Леон.