Дневен хороскоп за сабота (09.10.2021)

ОВЕН

Работа: Можно е да ве очекуваат важни одлуки во наредниот период. Ве очекува поволна фаза за работа.

Љубов: Воопшто не ви се допаѓа растојанието помеѓу вас и вашата сакана.

Здравје: Водете грижа за грбот и коските


БИК

Работа: Ако планирате патување, ќе имате период во кој ќе имате добри можности да се вработите на пат.

Љубов: Ви се допаѓа личноста која често ја среќавате во секојдневното опкружување.

Здравје: Водете грижа за циркулацијата


БЛИЗНАЦИ

Работа: Се грижите за трошоците и финансиите. Можеби не сте сигурни како да ги решите сите проблеми во оваа област.

Љубов: Ја губите довербата во партнерот со кого веќе сте имале многу проблеми и драма.

Здравје: Можно е воспаление или инфекција.


РАК

Работа: Имате впечаток дека ништо не оди онака како што очекувавте на деловното поле и сте незадоволни од тоа.

Љубов: Во бракот, влеговте во фаза на монотонија од која не ви е лесно да излезете. Имате проблеми со партнерот.

Здравје: Водете грижа за бубрезите


ЛАВ

Работа: Ве очекува период во кој ќе имате некои потешкотии да постигнете хармоничен однос со саканата личност.

Љубов: Може да очекувате интересна средба со личност со која флертувате веќе некое време.

Здравје: Проблеми со притисокот.


ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е генерално добар ден, можете да очекувате да бидете задоволни од околностите на ова поле.

Љубов: Ве очекува можност да влезете во нова врска во која ќе бидете многу среќни и задоволни.

Здравје: Чувствителни стапала и зглобови.


ВАГА

Работа: Ќе успеете да ги реализирате вашите планови на ова поле. Ќе бидете задоволни бидејќи се ви оди добро.

Љубов: Можеби не сте сигурни во која насока сакате да оди вашата врска со личноста за која се грижите.

Здравје: Ќе уживате во прошетка


ШКОРПИЈА

Работа: Мали компликации ве очекуваат во текот на овој ден. Не сте подготвени да се соочите со сите проблеми.

Љубов: е очекува многу добар ден за емотивното поле. Ќе уживате во убавите моменти.

Здравје: Се чувствувате добро.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Добивате значително подобрување во комуникацијата и односите со личноста за која се грижите.

Љубов:  Ако сте имале проблеми во контакт со вашиот партнер, ќе можете да ги решите во текот на денот.

Здравје: Малаксаност


ЈАРЕЦ

Работа: Немате доволно доверба во соработниците. Ви претстои период во кој ќе имате деловни компликации.

Љубов: Посветени сте на партнерот и убаво е кога сте заедно. Ве очекува поволен период.

Здравје: Водете грижа за циркулацијата


ВОДОЛИЈА

Работа: Можете да очекувате дека вашата судбина ќе биде во ваша корист и дека ќе добиете помош во последен момент за некои важни деловни прашања.

Љубов: Ви се допаѓа личноста што ја запознавте преку пријател.

Здравје: Здравјето ви е добро.


РИБИ

Работа: Постигнавте стабилност на полето на работата и среќни сте поради тоа. Не се очекуваат поголеми промени на ова поле.

Љубов: Посветете се на дружење, излегување и ќе имате нови љубовни понуди.

Здравје: Водете грижа за вашето срце, можни се проблеми