Поврзи се

Македонија

Долга ноќ во Собрание, сè уште трае лидерската средба – клучните разлики остануваат

Сè уште трае лидерската средба и засега не се постигнати приближувања на ставовите кај двете најголемите политички партии, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, јавува репортер на ТВ21.

Во Собранието речиси 5 часа трае тет-а-тет средбата меѓу Заев и Мицкоски околу законот за Јавно обвинителство и барањето на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com