Поврзи се

Македонија

Едно лице побарало спогодба со обвинителството за „Рекет“

Остануваат квалификациите за сите лица кои претходно беа осомничени, рече вечерва Рускоска.

Таа додава дека едно лице побарало да се спогоди со обвинителството во врска со предметот, но неговото име не го откри.

„Побарана беше спогодба, но не поднесоа официјално. Само едно лице побара спогодба од осомничение за кои утре ќе биде покренато обвинение“, изјави обвинителната Вилма Рускоска.

🔴 ВО ЖИВО: Изјава на Вилма Рускоска во врска со "Рекет"

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 9. Oktober 2019

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com