Еве какво време не очекува во следните денови

Утре ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Од понеделник ќе се задржи свежо време со ниски утрински температури, кои од вторник на повеќе места ќе бидат околу нулата.

Поврзани вести

Италија воведува супер зелен сертификат

Таканаречениот суперзелен сертификат во Италија од денеска стапува на сила. Ќе важи до 15 јануари следната година. Само оние кои се вакцинирани и излечени од СОВИД-19 добиваат суперзелен сертификат.

Согласно истрагата секој ќе поднесе одговорност, рече Бочварски

Министерот за транспорт и врски вели дека истрагата ќе ги даде одговорите на прашањето, кој треба да сносни одговорност за трагедијата во Бугарија при што загинаа 45 лица. Бочварски...

НАЈУБАВИТЕ УКРАСИ ОД АЛУМИНИУМСКА ФОЛИЈА: Претворете го вашиот дом во вистинска празнична бајка! (ФОТО, ВИДЕО)

Не мора да трошите пари на скапи украси за Нова година, туку направете ги најубавите новогодишни аранжмани од работите што веќе ги имате во куќата. Од алуминиумска фолија можете...

Microsoft вработува повеќе од 40 инженери во Центарот за развој во Белград и ги повикува македонските програмери да се пријават

Microsoft во својот Центар за развој во Белград, отвори повеќе од 40 работни позиции во областа на софтверско инженерство. Центарот за развој во Белград продолжува да расте, откако минатата година доживеа експанзија со повеќе...

Најважното

Согласно истрагата секој ќе поднесе одговорност, рече Бочварски

Министерот за транспорт и врски вели дека истрагата ќе ги даде одговорите на прашањето, кој треба...

Средба Османи- Ескобар

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денес оствари средба со заменик помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања и специјален претставник...

Ако има потреба ќе се прошири листата на производи со „замрзнати“ цени

Одлуката за замрзнување на цените на основните прехранбени продукти ја донесовме со цел да нема поголемо влијание во делот на трошоците што...

Ескобар во Скопје – какви пораки носи?

Специјалниот претставник за Западниот Балкан, Габриел Ескобар, денеск ќе престојува во официјална посета на копје. За време на посетата Ескобар ќе се...

Кичево со најзагаден воздух во земјава! Дали загадувачот е РЕК Осломеј?

Кичево е еден од градовите кој дише најзагаден воздух во последниве недели, покажуваат статистиките од мерењата на Министерството за животна средина.