Поврзи се

Македонија

Физичка пресметка во основно училиште, причина семејни недоразбирања, директорот негира

Published

on

Физички пресметки се случиле во основното училиште „Лазо Ангеловски“ минатиот месец во општина Аеродром. Родителите до ТВ21 се пожалија дека тоа не е во ред во едно училиште да има физички пресметки. Не сакаа да зборуваат јавно пред камерата, но апелираат нивните деца да бидат заштитени.

„Во основното училиште „Лазо Ангеловски“ во општина Аеродром пред неколку недели според родителите имаше инцидент каде беше вмешан и директорот Перо Арсеновски. Тој ова го негира и не сака да зборува пред камера“, вели репортерот на ТВ21 од терен.

-Текстот продолжува по рекламата-

Директорот на училиштето Перо Арсеновски не сакаше да разговара официјално, но вели дека не знае за инцидентот.

„Нема такво нешто. Не се случил никаков инцидент“, изјави Арсеновски.

Но, ваков инцидент е пријавен и регистриран во МВР. Од таму велат дека според пријавеното, причина за физичките напади, се меѓусебни семејни недоразбирања.

„На 13.09.2019 во 14.51 часот во Полициската станица Аеродром, А.Б.(30) од Скопје пријавила дека околу 15.00 часот во училиште на бул.„Видое Смилевски Бато“ била физички нападната од Б.А.(21) од Скопје. Подоцна, во 18.00 часот во полициска станица, А.Б. пријавила дека околу 16.00 часот во истото училиште била физички нападната и од С.А.(57) од Скопје. Исто така, во Полициската станица Аеродром, С.А. пријавила дека околу 16.00 во училиштето била физички нападната од М.Б.(37) од Скопје, велат од МВР.

Според очевидци на настанот, ќерката на директорот кога пристигнала во неговата канцеларија, го затекнала со женска личност. Била изреволтирана од глетката, и го нападнала директорот, односно нејзиниот татко додека се движеле по скалите. Сето тоа се случувало пред очите на неколку ученици.

Истиот ден, само неколку часа подоцна, според записникот на МВР имало уште еден инцидент. Неофицијално, според наши информации, се вклучил и синот на директорот, кој ја нападнал девојката која била во канцеларијата на директорот претходно, а која исто така е вработена во учичиштето.

Од МВР додаваат дека случајот е расчистен и поднесени се прекршочни пријави за сите инволвирани по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

4NEWS.mk

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Македонија

Џафери за 27. април, за Вељановски, Мукоски… „Не служев на ВМРО-ДПМНЕ, но дали тоа го правеше СДСМ?“

4NEWS.mk

Таткото на Ангела сведочеше во судот: Ниту јас, ниту сопругата не знаевме дека Фуркан ѝ е дечко!

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com