Поврзи се

Македонија

ФОТО: „Името е идентитет“ – транспарент во спортската сала во Битола

На трибината каде што се наоѓа навивачката група „Чкембари“ на вечерашниот натпревар се појави транспарент на кој пишуваше „Името е идетитет“.

На спротивната трибина се наоѓа првиот човек на Општина Битола, Наташа Петровска како и голем број на советници.

Ова не е прв пат оваа навивачка група да излезе со транспаренти во знак на заштита на името.

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com