ФОТО: Пендаровски и Ковачевски на трибини, го следат натпреварот Македонија – Англија

Претседателот на државата Стево Пендаровски и премиерот Димитар Ковачевски вечерва се на трибините во арена „Тодор Проески“.

Тие го следат натпреварот Македонија – Англија.

Моментално резултатот е Македонија 1:0 Англија.

ФОТО: 4news.mk

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното