ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа вечерва на патот Битола-Могила

Тешка сообраќајна несреќа вечерва на патот Битола – Могила.

Според информациите на 4NEWS.mk на терен е пожарна, две возила на итна медицинска помош и полиција.

Сообраќајот е целосно во прекин.

Во моментов е нејасно која е причината за тешката сообраќајна несреќа.

Повредените се пренесуваат во Клиничката болница во Битола.

Наскоро повеќе информации…

  • Ознаки
  • 1

Поврзани вести

spot_img

Најважното