Поврзи се

Македонија

Камчев и Панделески во домашен притвор, судбината на Мијалков под знак прашалник

Published

on

Двајцата осомничени во случајот „Империја“, Орце Камчев и Цветан Панделески, од затвор ќе одат во домашен притвор. Одлуката ја донесе Апелациониот суд, на препорака од Специјалното јавно обвинителство.

Ваков предлог СЈО даде и за другите четворица осомничени, но Судот за нив сѐ уште нема донесено одлука. Во случајот „Империја“, обвинет е и Сашо Мијалков, чиј адвокат се надева дека и нему ќе му биде укината мерката притвор.

-Текстот продолжува по рекламата-

За поблага мерка, Мијалков даде гаранција од еден милион евра, но гаранцијата се дава за осомничениот да се брани од слобода, а не да премине во домашен притвор, вели адвокатот Шврговски. Тој чека позитивно мислење, додавајќи дека домот би бил поудобно место за него, отколку затворот Шутка.

СЈО исто така побара домашен притвор и за Миле Јанакиески и Кирил Божиновски, како обвинети во случајот „Титаник“, за кои повеќе од еден месец има сомнеж дека ќе избегаат како и нивниот шеф Никола Груевски.

РЕПОРТЕР: БЕСИР АРИФИ

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

4NEWS.mk

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Македонија

Џафери за 27. април, за Вељановски, Мукоски… „Не служев на ВМРО-ДПМНЕ, но дали тоа го правеше СДСМ?“

4NEWS.mk

Таткото на Ангела сведочеше во судот: Ниту јас, ниту сопругата не знаевме дека Фуркан ѝ е дечко!

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com