Свет
13,241,865
Вкупно активни случаи
Updated on 21/06/2021 18:58 18:58
Македонија
273
Вкупно активни случаи
Updated on 21/06/2021 18:58 18:58
Македонија
5,477
Вкупно починати
Updated on 21/06/2021 18:58 18:58
Македонија
149,877
Вкупно оздравени
Updated on 21/06/2021 18:58 18:58

Маск: Се тестирав четирипати во еден ден – два теста позитивни, два негативни

Челникот на Тесла, Илон Маск објави дека бил тестиран за коронавирус четирипати во ист ден и притоа, два теста биле позитивни и два негативни.

 „Нешто сомнително се случува. Бев тестиран четирипати денеска. Резултатот двапати беше позитивен, двапати негативен. Иста машина, ист тест, иста сестра…”, објави Маск на Твитер повикувајќи се на брзиот тест на „Бектон Дикинсон ко.“

Тој кусо потоа додаде дека има симптоми на настинка. 

.

Извор: ТВ21

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com