Маж се поли со бензин и се запали пред зградата на Владата во Хрватска!

Шок пред Бански двор. Маж се самозапали пред зградата на Владата.

Во 9 часот и 37 минути пред зградата на Владата на улица Марково, маж се полил со бензин и се запалил.

Од загрепската полиција за ДНЕВНИК.хр потврдија дека инцидентот се случил на јужната страна на плоштадот Маркова надвор од оградата. Состојбата на мажот не е позната. Службите за итни случаи се на лице место.

Наскоро повеќе …

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното