Мицкоски: Кастриот кажуваше дека срцето му било на друго место, ама човекот е сериозно заседнат во мала Речица и на Бихакќа

„Владата во моментот ја подржуваат 59 пратеника. А, 60 се тие кои што не ја поддржуваат. И еден имаме кој што не знаеме лавира лево десно, не знаеме со срцето бил ваму, со главата бил таму итн. а, во суштина мислам дека сериозно е заседнат во некоја фотелја или на Бихакќа или во Мала Речица“, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување за „Утрински Брифинг“, говорејќи за Кастриот Реџепи.

Мицкоски додаде дека а што се однесува до господинот Африм Гаши, тие се во постојана комуникација, секојдневно.

„Сепак тој е претседател на политичка партија и има своја структура и има свои соработници, и тие ќе одлучат понатаму како да ја градат својата политичка иднина. Последно е дека господинот Африм Гаши е во коалиција со господинот Зијадин Села во рамките на коалицијата која што ја формираа и на предвремените парламентарни избори и на овие локални избори“, рече Мицкоски говорејќи за Африм Гаши.

Мицкоски посочи дека советникот на господинот Африм Гаши во Советот на Град Скопје го поддржа новиот претседавач на Град Скопје, професорот Трајко Славески.

Поврзани вести

Кастриот Реџепи се потпишал дури на 4 списоци за рушење на Владата, Николовски ги објави во емисија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски ни е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21 вечерва. Дебатираме на актуелната политичка ситуација, пропаднатото гласање за недоверба на владата и премислувањето на пратеникот на БЕСА Кастриот...

ВМРО-ДПМНЕ: Кастриот избега од дебата и отиде кај киднаперот

Кастриот избега од дебата со Игор Јанушев на „Само вистина“ и отиде кај киднаперот, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Три дена се јавуваше преку фејсбук статуси и не се појавуваше во...

Реџепи се појави во јавноста, продолжуваат разговорите за ново мнозинство

Мирен, со чиста совест пресеков во корист на иднината, затоа што има сигнали дека за Македонија во декември ќе има друга, поинаква европска приказна и шанса. Вака пратеникот Кастриот Реџепи ја образложи...

ФОТО: Реџепи со обезбедување во Собрание – на медиумите забрането да снимаат

Поранешниот пратеник на Беса во Собранието пристигна на прес конференција со обезбедување кое најверојатно е од Министерството за внатрешни работи. Кастриот Реџепи на прес конференцијата рече дека не се...

Најважното

342 нови случаи на ковид-19 – пријавени 7 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Поворката со останките тргна кон вечните почивалишта на загинатите

 По речиси едночасовното преземање од двата бугарски воено-транспортни авиона, почна транспортот на посмртните останки на загинатите во автобуската несреќа до нивните вечни...

ВО ЖИВО: Во тек е преземањето на останките на жртвите од несреќата во Бугарија

Со едноминутно молчење, почна преземањето на посмртните останки  на жртвите од автобуската несреќа кои претпладнево со два бугарски авиона беа транспортирани на...

Почна церемонијата по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа

Почна церемонијата на Скопскиот аеродром по повод пристигнувањето на останките на жртвите во автобуската несреќа. Двата авиона од Софија...

ВО ЖИВО: Пристигнуваат телата на жртвите од автобуската несреќа во Бугарија

Денеска во Македонија пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие пристигнуваат на Меѓународниот аеродром Скопје,...