Поврзи се

Македонија

Мицкоски: Свиркачи кај нас донесоа искази за случајот „Рекет“, во нив има имиња од власта (ВИДЕО)

Published

on

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска откри дека до нивната партија се доставени искази за случајот „Рекет“. Тој напомена дека во нив има имиња на власта, не сакајќи да открие детали. Мицкоски рече дека ќе ги објави, само доколку тој и неговата партија видат дека водењето на овој случај оди во друг правец.

„Свиркачи во ВМРО-ДПМНЕ ги донесоа исказите дадени кај обвинителката за случајот „Рекет, и наредби за вешатањата и резултатите од истите. Тука моето име го нема, но има имиња од луѓе во власта. Внимателно ќе го набљудуваме случајот, и нема да правиме шоуа презентирајќи ги овие документи, се додека гледаме дека постои барем минимална објективност во водењето на случајот. Првиот момент ќе гледаме дека се штитат лицата поврзани со овој случај, ВМРО-ДПМНЕ ќе ги објави сите овие документи на увид на јавноста“, рече Мицкоски на прес-конференцијата.

-Текстот продолжува по рекламата-

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ приморано гласале за „Северна“, во НАТО нема веќе да ја игнорираат придавката, а ќе се борат против корупцијата

4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

Патеките и летниковците на велешко езеро „Младост“ од годинава секојдневно ќе се одржуваат

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

Премиерот бара разрешување, Царовска молчи, Мизрахи вели не добила буџет од Владата за промена на таблата

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com