МВР: Граѓаните да не наседнуваат на дезинформации, полицијата ја гарантира безбедноста

Министерството за внатрешни работи ги демантира лагите кои некои лица ги пласираат преку социјалните мрежи за некакви наводни киднапери. Нема ниту едно одземено дете, ниту било какви киднапери.

Апелираме да не се шират дезинформации по социјалните мрежи кои имаат за цел да ги вознемират граѓаните.

Полицијата е присутна насекаде и ја гарантира безбедноста на граѓаните.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното