Поврзи се

Македонија

МВР не ги чува Камчев и Панделески бидејќи немале добиено известување за преземање било какви безбедносни мерки

„Досега немаме добиено никакво известување ниту пак решение за тоа дека треба да се преземаат некакви мерки во однос на обезбедување“.

На поставено прашање од водителот, за тоа што може да се случи во овие неколку часа откако Камчев и Панделески се во домашен притвор, Спасовски вели дека не сака да мисли на тоа што може да се случи.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com