Најдобрата фризура за летните горештини: Со еден трик косата ќе ви биде мирна, уредна и нема да ви го иритира лицето

Долгата и распуштена коса едноставно ги загрева лицето и вратот, а со тоа создава чувство на уште полоша топлина и уште поголема непријатност.

Влакната сами по себе се немирни, се движат кога одите или кога дува ветер, па не е невообичаено да се залепат за вашето испотено лице.

За да ги скротите, потребен ви е само малку гел или лак и измазнете го предниот дел од косата. Оваа сезона популарен е и гелот кој и дава природен сјај на косата.

Изборот на фризури е речиси неограничен, а единствената поента е што косата до коренот ви е мазна и уредна, додека со останатото можете да правите што сакате.

Не би било лошо да се спомене дека оваа сезона влажниот изглед повторно е во тренд, па можете да креирате и тренди фризура за секојдневна прошетка, поформален настан или вечерно излегување.

Пунџата е идеално решение за летните горештини. Уредна и елегантна фризура, одлична за деловни и свечени прилики. Покрај тоа, тој е целосно практичен. Значи, потребно е само да ја соберете косата во соодветна форма, додека на предниот дел од косата ќе нанесете препарати кои ќе обезбедат косата да остане на своето место.

Можете да ткаете и плетенки, кои ќе ја задржат косата на место и ќе ве подмладат. Изборот затоа е неограничен, со соодветниот лак или гел, кој треба да го нанесете со лесно движење на раката, од коренот до врвовите.

Поврзани вести

spot_img

Најважното