Наутро студено – преку ден сончево и потопло

Наутро студено, преку денот сончево и потопло со слаб до умерен северозападен ветер.

Минимална температура: 1°C до 10°C, максимална температура: 21°C до 28°C.

Во петок и за викендот дневната температура брзо ќе се покачи, до сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои од повисоките места ќе се спуштат и до 0 степени.