Свет
13,249,228
Вкупно активни случаи
Updated on 21/06/2021 17:58 17:58
Македонија
273
Вкупно активни случаи
Updated on 21/06/2021 17:58 17:58
Македонија
5,477
Вкупно починати
Updated on 21/06/2021 17:58 17:58
Македонија
149,877
Вкупно оздравени
Updated on 21/06/2021 17:58 17:58

Никогаш видени фотографии на Чолиќ со неговите деца, испливаа за неговиот 70. роденден!

Легендарниот пејач Здравко Чолиќ денес полни 70 години, а неговата ќерка Уна Чолиќ сподели со сите фотографии од минатото кои ги воодушевија неговите многубројни обожаватели.

Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ

Наследничката на Колина покажа приватни слики, кои јавноста досега немаше можност да ги види, а на нив гледаме среќни семејни моменти.

Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ

– Среќен роденден на најдобриот татко на светот! – напиша Уна во описот на фотографиите, за кои се зборува.

Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ

– Те сакам најмногу на светот! – додаде таа, и ова омекна многумина. +

Здравко, да потсетиме, освен Уна, тој има и ќерка Лара, од бракот со Александар. Тие живеат во главниот град на Србија, во елитниот дел на градот.

Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com