Објавено видео од автобуската несреќа кај Лазаревац

Објавено е првото видео од несреќата на територијата на општина Лазаревац. Во несреќата се повредени осум лица.

Да потсетиме, сообраќајната несреќа се случила околу 6 часот и 30 минути, на патот Аранѓеловачки кај Мали Црљани.

Како што може да се види на видеото објавено на страницата на Инстаграм „192“, автобусот излетал од патот во каналот до куќата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното