AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Облачно и студено со врнежи од дожд

Облачно и студено со врнежи од дожд, кои на повеќе места и особено во јужните делови ќе бидат пообилни. На планините на северозапад ќе врне снег, а понекаде на повисоките места дождот ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Минимална температура ќе се движи од 3°C до 9°C, додека пак максимална температура од 5°C до 11°C.