Поврзи се

Македонија

По 11 часа локализиран пожарот кај Черкези – „Пожарот активен пожарникарите прават муабет“

Published

on

Пожарот не е активен, а пожарникарите прават муабет – изјави жител од село Черкези во видеото испратено до редакцијата на ТВ21. Пожарот избувна вчера околу 17 часот во близина на железницата во село Черкези – Куманово. Тој вели дека пожарникарите наместо да го гаснат пожарот, пиеле пијалаци и разговарале. А, пожарот се доближил до деловните објекти кои ги поседува.

Од Противпожарната единица Куманово, велат дека нивната екипа ја вршела работата на професионален начин. Тие вчера од 17 часот до 4 наутро работеле за локализирање на пожарот.

-Текстот продолжува по рекламата-

11 часа Противпожарната единица Куманово интервенирала за локализирање на пожарот. А и денеска жителите забележале чад и лоша миризба. Инаку сообраќајот на делницата Куманово – Табановце е во застој.

РЕПОРТЕР: АРБАНА Ќ. КЛИМЕНТА

Извор: ТВ21

Реклама
4NEWS.mk

Напаѓачот кој уби шест луѓе во болница во чешкиот град Острава, си го одзел животот во својот автомобил

4NEWS.mk

Приведени две лица по напад со боја и летоци врз канцелариите на грчки весник

4NEWS.mk

Поделени картички за зелена нафта во неколку каменички села

4NEWS.mk

Владата бара од институциите до петок информација за реализацијата на препораките од УНЕСКО

Македонија

СЦ „Борис Трајковски” со пристапни објекти за децата со аутистичен спектар на нарушување

4NEWS.mk

Полицајците од СВР Тетово годинава дарувале вкупно 180 единици крв

Македонија

Се отвораат уште 3 нови „Роса школи за родителство“ во Струмица, Охрид и Куманово

4NEWS.mk

Без струја утре дел од Скопје

4NEWS.mk

Заев ќе организира средби до крајот на неделата за законот со јазици по порепораките од комисијата

Македонија

Владата бара од институциите до петок информација за реализацијата на препораките од УНЕСКО

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com