Поврзи се

Македонија

По 11 часа локализиран пожарот кај Черкези – „Пожарот активен пожарникарите прават муабет“

Published

on

Пожарот не е активен, а пожарникарите прават муабет – изјави жител од село Черкези во видеото испратено до редакцијата на ТВ21. Пожарот избувна вчера околу 17 часот во близина на железницата во село Черкези – Куманово. Тој вели дека пожарникарите наместо да го гаснат пожарот, пиеле пијалаци и разговарале. А, пожарот се доближил до деловните објекти кои ги поседува.

Од Противпожарната единица Куманово, велат дека нивната екипа ја вршела работата на професионален начин. Тие вчера од 17 часот до 4 наутро работеле за локализирање на пожарот.

-Текстот продолжува по рекламата-

11 часа Противпожарната единица Куманово интервенирала за локализирање на пожарот. А и денеска жителите забележале чад и лоша миризба. Инаку сообраќајот на делницата Куманово – Табановце е во застој.

РЕПОРТЕР: АРБАНА Ќ. КЛИМЕНТА

Извор: ТВ21

Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

Грчева: Во Македонија се прави драма кога ќе кажете дека не се согласувате со политиките на вашата партија

Македонија

Затворена обиколницата во Битола на патот кон Ресен поради протест

Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа неуставен Закон за јавно обвинителство

Македонија

Корупција: Северна Македонија на најниската позиција од сите држави

4NEWS.mk

Гренел: Приштина да ги укине таксите, а Белград да прекине со кампањата за признавањето на Косово

4NEWS.mk

Цената на паладиумот го надмина златото

4NEWS.mk

ЕСИ: Ако не се промени метологијата ниту една земја од Западен Балкан нема да влезе во ЕУ пред 2030

Македонија

Пивара Скопје доби нова А-интегрирана еколошка дозвола

4NEWS.mk

Мишел во февруари ќе организира средба на лидерите од Западен Балкан

4NEWS.mk

Вакцината против корона вирусот ќе пристигне најмалку за една година

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com