Поврзи се

Македонија

Почна распитот на Лиле Стефанова, повикана и Катица Јанева

Published

on

Обвинителката Лиле Стефанова пристигна во одделението за гонење на висока корупција во Апелационион суд и започнат е распитот во врска со случајот “Рекет”.

ТВ21 дознава дека на распит во наредните денови е повикана и специјалната обвинителка Катица Јанева.

-Текстот продолжува по рекламата-

Случајот “Рекет” го отвори ОЈО пред еден месец, а засега осомничени и во притвор се само Бојан Јовановски и Зоран Милевски.

Вчера претседателот Пендаровски повика да биде спроведена брза и темелна истрага и доколку има докази да бидат поднесени обвиненија и против политичари.

Извор: ТВ21

Реклама
4NEWS.mk

Утре е неработен ден, a следен неработен ден е среда

4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Пукање во Скопје попладнево – полицаец заврши во болница

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com