Поврзи се

Македонија

Почна распитот на Лиле Стефанова, повикана и Катица Јанева

Обвинителката Лиле Стефанова пристигна во одделението за гонење на висока корупција во Апелационион суд и започнат е распитот во врска со случајот “Рекет”.

ТВ21 дознава дека на распит во наредните денови е повикана и специјалната обвинителка Катица Јанева.

Случајот “Рекет” го отвори ОЈО пред еден месец, а засега осомничени и во притвор се само Бојан Јовановски и Зоран Милевски.

Вчера претседателот Пендаровски повика да биде спроведена брза и темелна истрага и доколку има докази да бидат поднесени обвиненија и против политичари.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com