Пукање во Лондон: Три лица повредени, бројни полициски екипи на лице место

Три лица се повредени во пукање во јужен Лондон, соопшти лондонската Брза помош.

Екипите за итни случаи и полицијата биле повикани на инцидентот во Клапам, јужен Лондон, околу 17 часот во петокот.

„Испративме бројни екипи за итни случаи, како и хеликоптер за брза помош“, се вели во соопштението на итната помош.

На лице место помош прегледала три повредени лица, по што две лица се пренесени во итната медицинска помош во Лондон, а еден од повредените е пренесен во болница.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното