Поврзи се

Свет

Руски маркет во Германија бил затворен по само пет дена, купувачите земале сѐ

Рускиот ланец на маркети „Торгосервис“ отвори маркет во Лајпциг, но истиот го затворил по само пет дена бидејќи цела стока била експресно распродадена.

Хрватскиот портал „Индекс“ пренесува дека поради ниските цени, во маркетот било купено се. Килограм месо се продавал за помалку од 1 евро.

„Поради големата побараувачка, нашата подружница е затворена на 4 и 5 февруари. Реагиравме доста брзо, но мораме да затвориме бидејќи на нашите доставувачи им е потребно некое време да ги наполнат полиците“, стои на пораката на маркетот во Лајпциг.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com