Поврзи се

Македонија

Сите патници се извлечени од првртениот автобус

Published

on

Сите патници се извлечени од автобусот кој попладнево излета од патот и се преврте во близината на Сарај на автопатот Скопје – Тетово. Патниците се пренесени во болниците 8-ми се септември и на Ургентен во Скопје, и лекарите се борат за животите на дел од нив.

Според неофицијални и непотврдени информации, најмалку пет патници загинаа, а неколку со потешки повреди се пренесени на Ургентен во Скопје. Оние со полесни повреди се пренесени во болницата 8-ми септември.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Извадивме најмалку четири патници од автобусот кои беа живи. Што се случи понатаму со нив, не знам. Ги земаа со возила на брза помош и ги однесоа во болница“, изјави еден од оние кои беа на местото на несрќата за ТВ21.

Министерот за здравство Венко Филипче во 19:30 часот ќе даде изјава за медиуми.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО ОД ШТИП: Момчиња тепаат девојка, МВР најави најстроги санкции

4NEWS.mk

Почина најстариот брат на Борис Трајковски- Мојсеј Трајковски

4NEWS.mk

Австралиски научници открија: Лек против вошки го убива вирусот Ковид-19

4NEWS.mk

Во Австрија за првпат повеќе оздравени од новозаразени

4NEWS.mk

Бил Гејтс предлага три чекори за справување со новиот коронавирус

Македонија

Спасовски: 250 илјади вработени можат да добијат минимална плата од 14.500 денари за април и мај

4NEWS.mk

Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Македонија

Што доколку добивте отказ или договор за спогодба на работа? Одговара Ангеловска во „Click Plus“

4NEWS.mk

Пациентот од Кратово кој синоќа почина во Ковид центарот во ГОБ 8-ми септември не бил позитивен на корона вирусот

4NEWS.mk

Северна Кореја тврди дека нема ниту еден случај на Ковид-19

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com