Поврзи се

Македонија

Скопје вечерва најзагаден град во Европа и петти во Светот (ФОТО)

Скопје вечерва е најзагаден град во Европа, а петти во Светот.

Позагадени од Скопје вечерва беа градовите Лахоре, Калкута, Делхи и Дака.

После два дена во кој воздухот беше почист поради ветерот, повторно се враќа загаденоста во Скопје кое веќе подолго време е алармантно.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com