Поврзи се

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Published

on

Снегот пристигна во Македонија. Утринава на високите места но и на превоите имаше снег, но фотографии од зимска идила пристигнуваат од ски центарот Нижеполе во Стрежево, Битолско.

Фотографиите се од утринава, а навистина преубава глетка.

-Текстот продолжува по рекламата-

Нижеполе е ски центар кој е често посетуван од жителите на Битола, и вистинско место за љубителите на скијањето.

Фото: Тера

Извор: ТВ21

Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

Средба на работните групи за Законот за ЈО во Собранието

Македонија

„Ако формираме Влада, за 100 дена ќе го вратиме името Македонија“, вели Ристовски од Интегра

Македонија

Грчева: Јас сум против членство во НАТО

Македонија

#ClickPlus – Стојановски: Договорите со Грција и со Бугарија се нашата иднина; Ристовски: Тие се нашата глупост!

Македонија

Грчева: Во Македонија се прави драма кога ќе кажете дека не се согласувате со политиките на вашата партија

Македонија

Затворена обиколницата во Битола на патот кон Ресен поради протест

Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа неуставен Закон за јавно обвинителство

Македонија

Корупција: Северна Македонија на најниската позиција од сите држави

4NEWS.mk

Гренел: Приштина да ги укине таксите, а Белград да прекине со кампањата за признавањето на Косово

4NEWS.mk

Цената на паладиумот го надмина златото

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com