Свет
18,422,927
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21

Софијанова: Сите сме во приказната, овој период мора да го издржиме, одговорно да се однесуваме

Проф. д-р Аспазија Софијанова вчерва во „Клик Плус“ порача почитување на мерките: дистанца, маска и дезинфекција.

Таа истакна дека во овој период мора да се однесуваме одговорно, затоа што следниот период ќе биде критичен.

loading...

„Сите сме во приказната. Цел Свет е во оваа приказна. Овој период мораме сите да го издрѓиме. Да не се опуштаме. Уште еднаш ќе повторам, маска, дистанца, и нашето свесно однесување ќе не однесе до успех“, рече Софијанова.

.

Извор: ТВ21

НАШ ПРЕДЛОГ

„Птицата со граната“ на Бенкси продадена за 170.000 евра

Сликата на платно „Птица со граната“ на мистериозниот британски уличен уметник Бенкси е продадена на аукција во Холандија вчера, за 170.000 евра. Како што соопшти...

Слета на пистата во Тузла за да ја запроси – пријателите поставија димни бомби, a таа рече да!

Еден млад претприемач од Тузла, Семир Алиќ, подготви луксузен и ненадеен предлог за девојчето. Во планот му помогнале пријатели, а девојчето, сега свршеница,...

144 сакционирани возачи во Општина Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.11) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на Општина Центар изречени...
Skopje
few clouds
8 ° C
8 °
8 °
52 %
0.5kmh
20 %
Sun
8 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °