Свет
18,422,927
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21

Софијанова во „ClickPlus“: Антителата кои се создаваат кај децата се помоќни од оние кај возрасните

Аспазија Софијанова вечерва беше во „Клик Плус“ на ТВ21 на тема коронавирус. Високите бројки во последните недели се должат на мутирање на вирусот, смета Софијанова.

Таа истакна дека антителата кај децата се помоќни отколку кај возрасните и дека поради тоа децата полесно се справуваат со вирусот.

loading...

„Еве малку да ги релаксирам родителите дека треба помалку да стравуваат за своите деца. Тоа е така и кај нас и во светот. Внатре антителата што ги создаваат децата се многу помоќни од антителата што се создаваат кај возрасните.“.

.

Извор: ТВ21

НАШ ПРЕДЛОГ

Никаде без Медо: „Не сакав во дом, ниту да го напуштам кучето. Тој е до мене и е вистински пријател“

Поранешниот професор во училиште во Пула, Хрватска живееше како бездомник. По мозочен удар, тој го одбил понудениот дом затоа што неговото куче...

Каракачанов: „По стар бугарски обичај, на Бугаринот му доаѓа паметот следниот ден, па така е и со колегата Заев“ (ВИДЕО)

Бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов во изјава за медиумите упати навреда кон македонскиот премиер Зоран Заев истакнувајќи дека „по стар бугарски обичај, на Бугаринот му...

„Птицата со граната“ на Бенкси продадена за 170.000 евра

Сликата на платно „Птица со граната“ на мистериозниот британски уличен уметник Бенкси е продадена на аукција во Холандија вчера, за 170.000 евра. Како што соопшти...
Skopje
few clouds
8 ° C
8 °
8 °
52 %
0.5kmh
20 %
Sun
8 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °