AlbanianBulgarianEnglishGreekMacedonianSerbianTurkish

Сончево со мала до умерена облачност – температурите до 35 степени

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20, а максималната ќе достигне од 27 до 35 степени. УВ=7

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 29 степени.

Од понеделник ќе биде претежно стабилно со слаб до умерен северозападен ветер, поизразен вдолж Повардарието.