СОПРУГАТА НА АЛЕК БОЛДВИН: Доста ми е да молчам! Мојот сопруг пати од ОВА пореметување, а тие НЕ ПРОВОЦИРААТ И ВОЗНЕМИРУВААТ!

Хиларија Болдвин (37) ја отвори душата на Инстаграм, откривајќи дека таа и Алек се соочуваат со предизвици по трагедијата што се случи за време на снимањето на „Рѓа“, ​​кога познатиот актер ја уби Халина Хачинс, а го рани режисерот Џоел Соуза.

„Мојот сопруг боледува од ПТСН. Тоа не е само поради она што се случи неодамна, тој страда од тоа многу, многу, многу долго време“, рече Хилари, додавајќи дека медиумите и „троловите“ го провоцираат и сакаат да го вознемират.

Хилари ја коментираше и „темната страна“ на животот на познатите личности, откривајќи им на своите следбеници дека е тешко да се „игнорира“ негативните коментари, пренесува People.

„Проблемот е што ако не кажете ништо, им давате простор да зборуваат за вас, а вашата тишина понекогаш им кажува дека можат да ја кажат вашата приказна наместо вас“, продолжи Хиларија.

Како што вели, незгодно е што не сака секогаш да одговара на секоја глупост и лудост на луѓето на социјалните мрежи.

„Уморен сум од молчење и сакам да го искористам својот глас за да покажам дека не се соочуваат само познатите личности со ова. Секој има тролови, луѓе кои сакаат да ви кажат дали сте добри или лоши или што мислите или чувствувате. “, рече инструкторот. јога и им рече на сите:

„Имајте ги вашите граници, знајте кога да престанете, но можете да ја кажете својата вистина“.

Нејзината изјава дојде во време кога Болдвин објави писмо од екипата на филмот „Рѓа“ во кое негира дека условите на сетот биле неизвесни и дека му претходеле на смртоносното пукање.

Да потсетиме, Хилари отворено го поддржа својот сопруг по фаталното пукање во Ново Мексико кое се случи во октомври.

Поврзани вести

Премиерот Ковачевски ја предводи владината делегација во официјална посета на Бугарија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска заминува за Софија каде ќе ја предводи владината делегација во дводневна официјална посета на Република Бугарија во чии рамки е предвидено и...

Има 51 година и тело како девојка: Ова е вежба за совршена форма во која се колне Меланија Трамп!

Меланија Трамп, за време на поголемиот дел од претседателствувањето на нејзиниот сопруг, остана една од најприватните први дами на САД. Секогаш беше таква, речиси не пушташе некој во многу зафатениот живот на...

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на Меморандум за разбирање за развој на железничко поврзување меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија „Скопје-Софија“.

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

Најважното

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија.

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...