Среде Пекинг се пејат песни од Тоше Проески

На социјалната мрежа се појави видео на кое се гледа како уличен музичар од Кина го пее познатиот хит на македонската музичка ѕвезда Тоше Проески.

„Još uvijek sanjam da smo zajedno“ е песната која беше испеана од овој музичар.

Станува збор за извесен уличен пејач кој на Инстаграм е потпишан како Wang Xiao Chong кој среде Пекинг ја пее и легендарната песна која ја пееше Проески на Беовизија, „Чија си“.

Поврзани вести

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119 тестови, а регистрирани се 2.019 нови случаи на КОВИД-19:

Необичен трик на дерматолозите за блескава кожа на лицето: Има врска со вашата омилена песна, лесно ќе запомните!

Чистата кожа е основа за убав тен, а со вистинските навлажнувачи, вашата кожа ќе биде сјајна и здрава. Чистењето на кожата е чекор за нега во кој најчесто правиме...

Чоколадна наполитанка: Рецепт за крцкаво задоволство што се прави за еден момент

Кога сакате да јадете нешто слатко, а немате премногу време да подготвите торта, оставете ваш избор да биде чоколадна наполитанка. Покрај тоа што десет минути се доволни за подготовка,...

ЗОШТО БОЈАТА БРЗО СЕ МИЕ ПО ФАРБАЊЕ: Ова се двете најголеми грешки!

Како прво, косата не треба да се мие 72 часа по фарбањето, бидејќи тогаш порите на косата се отворени и голем дел од бојата ќе се измие. Прамените и...

Најважното

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности,...

Во земјава над 20 илјади активни случаи – еве каква е состојбата низ градовите

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа од направени 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19.

26 лица ја изгубија битката со ковид-19, осум од нив вакцинирани

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа од направени 6.193 тестови, а регистрирани се 2.341 нов случај на КОВИД-19.