Свет
25,506,506
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 15:16 15:16
Македонија
12,500
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 15:16 15:16
Македонија
2,715
Вкупно починати
Updated on 19/01/2021 15:16 15:16
Македонија
73,777
Вкупно оздравени
Updated on 19/01/2021 15:16 15:16

Твитер трајно го блокираше налогот на Трамп

Социјалната мрежа Твитер објави дека трајно ја блокира сметката на претседателот на САД, Доналд Трамп, поради ризик од понатамошно поттикнување на насилство.

„По деталниот преглед на неодамнешните твитови од сметката @realDonaldTrump и контекстот околу нив, ние трајно ја суспендиравме сметката поради ризик од понатамошно поттикнување на насилство“, објави компанијата во твитот.

loading...

Твитер привремено ја блокираше сметката на Трамп претходно оваа недела, откако приврзаниците на Трамп упаднаа во зградата во Капитол во средата и предупредија дека дополнителното кршење на правилата од наредбите на претседателот ќе резултира со трајно суспендирање, наведува Ројтерс.

НАШ ПРЕДЛОГ

ВИДЕО: Силен земјотрес од 6.4 степени по Рихтер ги погоди Аргентина и Чиле- неколку градови останаа без струја

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала ноќеска ја потресе северозападна Аргентина, на границата со Чиле, пренесоа светските агенции, наведувајќи...

На Водици сите одат по света вода, но грешат во една работа – што никако не треба да заборавите да направите

Богојавление е ден кога според преданието, божјиот глас објавил дека Исус е негов син и се верува дека воочи овој празник на...

Бог се јави! – денес е Богојавление, Водици

Во библиска Палестина, на денот 19 јануари, на денот Богојавление (кога Бог се јави), Божјиот Син влегол во Јордановите води.
Skopje
few clouds
2 ° C
2 °
2 °
51 %
1.2kmh
20 %
Tue
2 °
Wed
4 °
Thu
5 °
Fri
6 °
Sat
9 °