Поврзи се

Македонија

УЈП ја проширува истрагата за “Рекет”, еве што вели Лукаревска

Управата за јавни приходи ги доставила налозите за финансиска контрола на четири фирми кои биле поврзани со случајот „Рекет“ кој го отвори одделението за гонење на организиран криминал и висока корупција. Првиот човек на УЈП, Сања Лукаревска во интервју за ТВ21 вели дека  истражителите се во фирмите и се проверува дали имало затајување на данок. Таа рече дека спорд првичните наоди, финансиската истрага ќе се проширува и на други компании и лица.

Во продолжение целосното интервју со Лукаревска

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com