Свет
25,825,584
Вкупно активни случаи
Updated on 22/01/2021 18:26 18:26
Македонија
11,311
Вкупно активни случаи
Updated on 22/01/2021 18:26 18:26
Македонија
2,768
Вкупно починати
Updated on 22/01/2021 18:26 18:26
Македонија
76,045
Вкупно оздравени
Updated on 22/01/2021 18:26 18:26

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

За само два дена, две интервјуа на национални телевизии на министерот за здравство, Венко Филипче кој според последните анкети ужива најголема доверба кај гледачите.

Во синоќешното издание на ТВ21 во дебатниот магазин „Click Plus“ гостин беше министерот Венко Филипче. Вкупната гледаност на социјалната мрежа Фејсбук до овој момент е 116.000 прегледи. Домаќин беше Љубиша Цветкоски.

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/265021524722044/

Вечерва, најавуван ексклузивно, гостин во Канал 5 телевизија беше министерот Венко Филипче. а вкупната гледаност до овој момент е речиси 40.000 илјади прегледи. Домаќин беше Гоце Михајловски.

https://www.facebook.com/247596241947003/videos/727412194499639/?__so__=channel_tab&__rv__=all_videos_card

НАШ ПРЕДЛОГ

Се враќа во сила Законот за акцизи: Полнете резервоари, од полноќ поевтини цени на бензините

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за...

Владата ги објави платите на премиерот и министрите: Заев, Спасовски и Шахпаска со најголеми плати – Филипче меѓу помалку платените

Владата на својата официјална веб-страница објави список со платите на премиерот, вицепремиерите и министрите за месец декември. „Како дел од заложбите...

Според мерењата на квалитетот на безжичните електронски комуникацискии мрежи на АЕК, мрежата на оператор А1 покажува далеку подобри перформанси од Македонски Телеком

Според Извештајот за состојбата на квалитетот на јавни електронски комуникациски услуги обезбедени преку јавни електронски комуникациски, кој се базира на мерењата кои...
Skopje
broken clouds
5 ° C
5 °
5 °
81 %
0.5kmh
75 %
Fri
5 °
Sat
8 °
Sun
12 °
Mon
9 °
Tue
6 °