Свет
25,495,151
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 13:15 13:15
Македонија
12,500
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 13:15 13:15
Македонија
2,715
Вкупно починати
Updated on 19/01/2021 13:15 13:15
Македонија
73,777
Вкупно оздравени
Updated on 19/01/2021 13:15 13:15

ВИДЕО: Лидија Кочовска ја отпеа омилената празнична песна со своите родители

Пејачката Лидија Кочовска за Бадник објави видеово кор со мајка ѝ Невена, која боледува од Алцхајмеровата болест и татко ѝ Панче, ја пејат омилена празнична песна Las maňanitas.

„Нека ни е за многу години. Христос се роди. Паричката нека ѝ донесе најмногу здравје на мајка ми. Сè уште солидно звучиме во триглас. Ве сакаме од срце. Среќен Божик“, напиша Лидија.

loading...

Невена и Панче Кочовски беа дел од легендарниот ансамбл  „Мањифико”, кој стана свестки популарен, со обработките на латино-американските песни.

НАШ ПРЕДЛОГ

Сончево, но студено време- метеорлозите со прогноза какво време не очекува до крајот на неделата

Сончево и студено време ќе преовладува денеска во земјава. Во северните делови ќе има мала со умерена облачност. Ќе дува слаб до...

ВИДЕО: Силен земјотрес од 6.4 степени по Рихтер ги погоди Аргентина и Чиле- неколку градови останаа без струја

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала ноќеска ја потресе северозападна Аргентина, на границата со Чиле, пренесоа светските агенции, наведувајќи...

Бог се јави! – денес е Богојавление, Водици

Во библиска Палестина, на денот 19 јануари, на денот Богојавление (кога Бог се јави), Божјиот Син влегол во Јордановите води.
Skopje
few clouds
2 ° C
2 °
2 °
51 %
1.2kmh
20 %
Tue
2 °
Wed
4 °
Thu
5 °
Fri
6 °
Sat
9 °