Поврзи се

Македонија

ВИДЕО: Приведена Јасна Мандиќ заменик-претседател на Меѓународен сојзу, Рускоска бара 30 дена притвор

Заменик претседателката на Меѓународен сојуз Скопје, Јасна Мандиќ поплдневно беше приведена по налог на обивнителството и изнесена пред судија на претходна постака каде обвинителката Вилма Рускоска бара мерка притвор.

Ова следува откако Рускоска денеска истрагата ја прошири на 5 физички лица и правното лице – Меѓународен сојуз.

Спроведена Јасна Мандиќ во Кривичниот суд, Рускоска бара 30 дена притвор

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 9. Oktober 2019

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com