ВИДЕО: Снимка која шокираше многумина: Во центарот на Житораѓа шетаа волци

Пред неколку дена во Житораѓа низ околните шуми се симнаа два возрасни волци.

Како што пишува „Копријан радио“, тие се прошетале по скалите од куќа спроти полициската станица, што може да се види на видеото што го објавија.

Волците наводно заклале куче во двор, а по повикот на полицијата, ловецот Иван Станковиќ набрзо ги застрелал волците.

Според понатамошните пишувања, пред две години на ова место се случил сличен инцидент, кога волк се симнал во самиот комплекс на базен.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното