ВИДЕО Ветерот урна далновод во БиХ, избувна голем пожар, жителите се евакуирани

Невреме во саботата во раните утрински часови ја зафати Власеница.

Поради силните налети на ветерот паднал далновод, што предизвикало голем пожар. Сите расположливи пожарникари се на терен и се обидуваат да го локализираат пожарот и да го стават под контрола.

– Точно е дека имало пожар и дека сите пожарникари се на терен. Тоа е се што можам да ви кажам засега – рекоа за Аваз од ПС Власеница.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното